Enea Operator - aktualizacja i wdrożenie PIMCORE 10.X

Omega Code przeprowadziła projekt aktualizacji i wdrożenia platofrmy Pimcore, będącej podstawą platformy www firmy Enea Operator, odpowiadającej za dystrybucję energii w  Polsce ramach tej grupy kapitałowej. Enea Operator jednym z czterech największych dystrybutorów energii w Polsce.

Potrzeby biznesowe

Enea Operator  to spółka zależna  jednego z największych przedsiębiorstw energetycznych w Polsce Enea S.A. z siedzibą w Poznaniu. Należy ona do grupy kapitałowej Enea  działającej w pełnym łańcuchu wartości rynku energetycznego: wydobycie węgla kamiennego; wytwarzanie energii elektrycznej; dystrybucja energii elektrycznej, handel energią. Enea Operator odpowiada za dystrybucję energii w  Polsce ramach tej grupy kapitałowej. Jest jednym z czterech największych dystrybutorów energii w Polsce.

Do jesieni 2022 roku Enea Operator była właścicielem serwisu internetowego napisanego w oparciu o platformę Pimcore  w wersji 3.1. Pimcore w wersji 3.1 to przestarzała technologia , nie  stworzona na frameworku Symfony. Brak wsparcia ze strony producenta oraz luki w bezpieczeństwie skłoniły Eneę Operator do zasypania długu technologicznego i podniesienia wersji Pimcore do aktualnie używanej.

Rozwiązanie OmegaCode

Jako firma OmegaCode z wieloletnim doświadczeniem we wdrażaniu platformy Pimcore zaczęliśmy prace od Podstaw. Przepisaliśmy cały obecny system na wersję 6.0, tak aby znajdował się on już na frameworku symfony. Zachowaliśmy przy tym wszystkie funkcjonalności serwisu ,również te backendowe. Nowy Layout  ma intuicyjną strukturę, świetną nawigacje. Dobrze dobrana czcionka oraz  paleta kolorów sprawia ,że serwis jest bardzo czytelny. Następnym  krokiem  było zmigrowanie  serwisu  do aktualnej wersji 10.0. Zasypaliśmy w ten sposób istniejący dług technologiczny i wdrożyliśmy  wersję systemu wspieraną przez producenta. Działania te  zlikwidowały również  luki w bezpieczeństwie strony. Cała operacja uruchomienia nowego serwisu miała znikomy wpływ na klientów Enei Operator,  ponieważ  istniejąca platforma została podmieniona w środowisku produkcyjnym na nową w zaledwie dwie godziny!
Projekt ten udało nam się wykonać zgodnie z zaplanowanym harmonogramem w metodyce zwinnej przy zachowaniu wszelkich istniejących integracji z systemami wewnętrznymi oraz zewnętrznymi zbudowanymi przez lata jego funkcjonowania.

Zapraszamy do skontaktowania się z nami w celu uzyskania więcej informacji na temat naszych produktów lub usług. Jesteśmy do Państwa dyspozycji poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej pimcore, e-mail lub telefonicznie. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy ewentualne wątpliwości. Czekamy na Państwa wiadomość.