Jak Shopware pomaga rozwijać biznes e-commerce?

09 Maj 2024
Aktualności |
Porady biznesowe |
E-commerce

Sprawdź, jak platforma Shopware pomoże skalować Twój biznes i dlaczego warto ją wybrać. 

 

Jeśli szukasz sposobów na zwiększenie wydajności i rentowności biznesu e-commerce, rozważ wdrożenie Shopware. Shopware jako jedna z najnowocześniejszych platform e-commerce wspiera m.in. automatyzację, sprzedaż wielokanałową i obsługę klienta, obniżając koszty, podnosząc konwersję i zwiększając zyski. Jak dokładnie Shopware może pomóc Ci w rozwoju biznesu e-commerce? Poznaj najważniejsze korzyści, jakie może przynieść Ci korzystanie z tej platformy.  

Co to jest Shopware?

Shopware to platforma typu open-source, która powstała w Niemczech w 2000 roku. Jest oparta na PHP - jednym z najbardziej stabilnych języków oprogramowania. Dziś, po ponad 20 latach, zaawansowanym i wszechstronnym narzędziem e-commerce, z którego korzysta ponad 100 tys. firm na całym świecie.

Shopware został zaprojektowany tak, by mógł zapewnić wszechstronną obsługę sprzedaży (także na rynkach zagranicznych) oraz wysoką skalowalność biznesu. Jego funkcjonalności są wysoce intuicyjne, łatwe do opanowania i dostosowane do potrzeb sklepów różnej wielkości.

Shopware sprawdzi się doskonale przede wszystkim w przypadku firm, które potrzebują zaawansowanej platformy e-commerce, ale nie mają wiedzy lub zasobów by korzystać z bardziej skomplikowanych rozwiązań. Z Shopware z powodzeniem korzystają zarówno firmy, które stawiają pierwsze kroki w e-commerce, jak i takie, które zarządzają szerokim asortymentem i rozbudowaną bazą klientów.

Korzyści z wdrożenia Shopware

Shopware, podobnie jak każde inne narzędzie, z pewnością nie będzie idealnym rozwiązaniem dla każdego sklepu. Mimo to korzyści biznesowe, jakie niesie jego wdrożenie są nieocenione. Przyjrzyjmy się temu, jak Shopware wpływa na biznes e-commerce. 

Odciążenie działu marketingu i sprzedaży

Shopware, dzięki wysoce intuicyjnemu panelowi i funkcjonalnościom, znacznie usprawnia codzienną pracę, prowadząc do odciążenia pracowników, zwłaszcza w działach sprzedaży i marketingu. Jest to możliwe dzięki wysokiej intuicyjności platformy, prostemu w obsłudze interfejsowi oraz licznym udogodnieniom i funkcjonalnościom. 

Do usprawnienia pracy handlowców możesz wykorzystać m.in. Kreator Reguł umożliwiający tworzenie złożonych scenariuszy zachowań klientów, obejmujący procesy takie jak: zarządzanie treścią, organizacja wysyłek, personalizacja ścieżki klienta, wprowadzanie wycen dynamicznych i planowanie promocji.

Korzystając z Shopware, możesz też połączyć narzędzia, z których korzystają Twoi handlowcy, marketingowcy i dostawcy i w ten sposób nadzorować wszystkie najważniejsze procesy, kanały sprzedaży i witryny z poziomu jednej platformy. 

Zarządzanie designem sklepu bez wsparcia programistów

Platforma Shopware została stworzona tak, by mogły obsługiwać ją nawet osoby, które nie mają wiedzy technicznej. Dzięki kreatorowi typu “drag and drop” wszystkie niezbędne modyfikacje będą mogli wprowadzać Twoi pracownicy, bez konieczności dodatkowych szkoleń czy korzystania z pomocy zewnętrznych agencji lub software house’ów. Pozwala to na znaczną oszczędność kosztów, a także przyspieszenie procesów związanych ze zmianami w sklepie. 

Automatyzacja procesów

Shopware możesz wykorzystać również do automatyzacji licznych procesów biznesowych. Eliminacja pracy manualnej przełoży się z kolei na na optymalizację zatrudnienia oraz bardziej efektywne wykorzystywanie zasobów i talentów dostępnych w Twojej organizacji. 

Automatyzacje w Shopware są możliwe m.in. dzięki sztucznej inteligencji (nazywanej tutaj Copilot AI), która ułatwia m.in. generowanie opisów produktów, eksportowanie danych, inteligentne wyszukiwanie, klasyfikację klientów według wybranych kryteriów, kreowanie treści wiadomości czy wykonywanie tłumaczeń. Shopware jest więc w stanie znacznie przyspieszyć zadania marketingowe oraz wykonać nawet skomplikowane zadania bez zatrudniania specjalistów.

W Shopware będziesz w stanie też przeprowadzić bardziej skomplikowane automatyzacje obejmujące dane gromadzone jednocześnie przez kilka różnych narzędzi. Jest to możliwe dzięki łatwym integracjom platformy z systemami takimi jak PIM, PIM, ERP, CRM czy CMS.

Zwiększenie konwersji stron sprzedażowych

Po wdrożeniu Shopware będziesz mógł czerpać korzyści z jednej z jego najważniejszych zalet: wspierania organizacji w zarządzaniu treścią. Shopware pomaga nie tylko generować opisy produktów czy wykonywać tłumaczenia, ale też budować z pełni wyposażone landing page i strony sprzedażowe. Co więcej, strony tworzone na Shopware są w pełni przystosowane do urządzeń mobilnych. Jest to istotne, gdyż już ponad 70% internautów dokonuje zakupów online z użyciem telefonu.

Budowanie stron na Shopware przekłada się więc bezpośrednio na zwiększenie sprzedaży i zysków bez konieczności korzystania ze wsparcia agencji marketingowych, specjalistów od sprzedaży czy software house’ów.

Prowadzenie sprzedaży w wielu kanałach

Jeśli szukasz sposobów na sprawne zarządzanie sprzedażą w wielu kanałach jednocześnie, czyli na realizację tzw. strategii omnichannel, Shopware to doskonałe narzędzie do zarządzania procesami komunikacji na różnych platformach oraz publikacji informacji o produktach. Korzystając z tej platformy, możesz m.in. sprawnie aktualizować dane produktowe we wszystkich kanałach sprzedaży jednocześnie. W ten sposób możesz bez wysiłku uzyskać spójność danych i przekazu. 

Co ważne, dzięki Shopware możesz sprzedawać nie tylko we własnych sklepach, ale możesz też zintegrować ten system z popularnymi platformami sprzedażowymi takimi jak Allegro, eBay, Amazon czy Empik.

Wejście na rynki zagraniczne

Jeśli szukasz rozwiązania, które wesprze Cię w ekspansji zagranicznej i umożliwi prowadzenie sprzedaży na wielu rynkach, to kolejny powód, dla którego warto rozważyć Shopware. Platforma ta jako jedna z nielicznych na rynku pozwala na tak sprawne przystosowanie sklepu do prowadzenia sprzedaży zagranicznej. Umożliwia m.in. prowadzenie sklepu wielojęzycznego, sprawne przeliczanie walut, dostosowanie warunków sprzedaży do przepisów podatkowych w różnych krajach oraz zarządzanie sprzedażą na wielu rynkach z poziomu jednego systemu.

Prowadzenie sprzedaży B2B

Kolejną ważną zaletą biznesową Shopware jest szereg funkcjonalności przeznaczonych do sprzedaży B2B. Jeśli więc zależy Ci na wyjściu z ofertą nie tylko do konsumentów, ale też klientów biznesowych, Shopware umożliwia Ci to m.in. dzięki osobnemu panelowi “Shopware B2B Suite”, który pozwala m.in. na przypisanie klientom zdefiniowanego opiekuna lub doradcy, indywidualne wyznaczanie cen dla wybranych kontrahentów lub grup kontrahentów, składanie zamówień z wykorzystaniem plików XLS lub CSV i organizację wysyłek hurtowych.

Elastyczne tworzenie promocji

W panelu Shopware będziesz w stanie łatwo tworzyć i koordynować nawet niestandardowe akcje promocyjne. Shopware pozwala m.in. na tworzenie rabatów i kodów zniżkowych oraz tworzenie ofert dla wybranych klientów i grup klientów. Co ważne, dzięki integracji platformy z social mediami, np. Facebookiem i Instagramem będziesz mógł sprawnie zarządzać publikacją treści i ofert na wielu platformach, co jest bardzo ważne w czasach dynamicznej komunikacji.

Poprawa wyników pozycjonowania

SEO jest kluczowe w e-commerce, jako że aż 53% ruchu na stronach internetowych pochodzi właśnie z tego źródła. Jeśli więc chciałbyś docierać do klientów nie tylko reklamą, ale również organicznie, Shopware pomoże Ci w budowaniu pozycji sklepu w wyszukiwarkach. Umożliwia m.in. wprowadzanie Meta Title i Meta Description, stosowanie linkowania wewnętrznego, tworzenie alternatywnych opisów grafik i generowanie przekierowań 301.

Zapewnienie stabilności witryny

Jeśli szukasz narzędzia, które zapewni niezakłócone działanie sklepu, Shopware spełni Twoje oczekiwania również w tej kwestii. Jest to jedna z najbardziej stabilnych platform e-commerce oparta o nowoczesne i stale rozwijane technologie, które są regularnie aktualizowane. Ze względu na rosnącą popularność, zwiększa się także grono specjalistów zajmujących się wdrożeniami i rozwojem platformy, dzięki czemu łatwo uzyskasz wsparcie techniczne.

Nieograniczone skalowanie sklepu

Ostatnia ważna kwestia to zapewnienie skalowalności sklepu. Shopware to platforma przystosowana do potrzeb organizacji każdej wielkości. Jest w stanie sprostać nawet największej liczbie użytkowników, a zwiększający się ruch nie wpływa negatywnie na szybkość i działanie witryn. Budując sklep na tej platformie, nie będziesz więc planować zmiany narzędzia na inne, gdy sprzedaż zacznie rosnąć. 

Aby dowiedzieć się więcej o korzyściach dla Twojego biznesu odwiedź: https://omegacode.pl/shopware 

Sklepy na Shopware

Shopware nie bez powodu wybierany jest przez dynamicznie rozwijające się sklepy z poszerzającym się asortymentem i bazą klientów. Z platformy tej korzysta wiele znanych i rozpoznawalnych firm, w tym liderów rynku. Należą do nich m.in.:

 • Lufthansa

 • L’oreal

 • Phillips

 • Mercedes-Benz

 • Douglas

 • Uncle Ben’s

 • CoffeeDesk

 • InterSport

 • M&M’s

 • Haribo

 • Borussia Dortmund

 • Bijou Brigitte.

Co musisz wiedzieć przed wdrożeniem Shopware?

Zanim zdecydujesz się na wdrożenie Shopware, warto, byś był świadomy również jego ograniczeń. Należą do nich m.in.:

 • Koszty wdrożenia. Choć są niższe niż w przypadku wielu innych platform, mogą okazać się za wysokie dla początkujących sklepów, które ze względu na ograniczenia budżetowe często wybierają prostsze narzędzia.

 • Mniej rozszerzeń i modułów niż u innych dostawców. Wybór Shopware powinien być więc poprzedzony solidną analizą wymaganych funkcjonalności i upewnieniem się, że są dostępne na platformie.

 • Mniejsza społeczność. Choć popularność Shopware w Europie i na świecie stale rośnie, wciąż nie jest to najczęściej wybierane narzędzie. Społeczność zgromadzona wokół niego jest więc mniejsza niż w przypadku rynkowych gigantów.

Jeśli masz wątpliwości związane z Shopware, skontaktuj się z nami - odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy ocenić, czy wybór tej platformy będzie dla Ciebie właściwy.

Wdrożenie Shopware: podsumowanie

W naszej ocenie Shopware jest jedną z najlepszych i najbardziej wszechstronnych platform e-commerce dostępnych na rynku. Warto rozważyć jego wybór ze względu na szerokie korzyści biznesowe i zdolność do sprostania nawet najbardziej wygórowanym wymaganiom. Platforma stale się rozwija, gromadzi wokół siebie coraz większą społeczność, a w przyszłości możemy spodziewać się jeszcze bardziej atrakcyjnej oferty. 

Jeśli potrzebujesz wsparcia we wdrożeniu Shopware lub doradztwa w zakresie doboru platformy e-commerce, skontaktuj się z nami. Przeanalizujemy Twoje potrzeby i doradzimy Ci narzędzia, które będą najbardziej efektywne i najlepiej dopasowane do Twoich wymagań.

Warto też przeczytać

Skontaktuj się


Rozpocznij transformację cyfrową z zaufanym partnerem

Więcej możliwości

Preferujesz kontakt telefoniczny
lub spotkanie na żywo? My również!

Poznaj nas
logoPerson1
Olga Jacek
Członkini Zarządu i współzałożycielka

Olga jest współodpowiedzialna za budowanie i implementację strategii Omega Code. Ponadto jest ekspertką w dziedzinie ubezpieczeń i pośrednictwa finansowego.

logoPerson2
Mariusz Kokoszkiewicz
Prezes i współzałożyciel

Mariusz, jako prezes i współzałożyciel Omega Code, odpowiada za strategię i implementację rozwoju organizacji, zespołów oraz obszaru technologii.

logoPerson3
Mariola Pruchińska
Dyrektor Zespołów Realizacji

Manager z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży IT. Od kilkunastu lat kieruje zespołami zajmującymi się m.in. wdrożeniami systemów ERP, CRM oraz dedykowanych.

logoPerson4
Tomasz Michałowski
CTO/COO

Specjalista IT z 15-letnim doświadczeniem komercyjnym w branży IT.